Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Jak sfinansować zakup mieszkania?

Chęć posiadania własnego mieszkania deklarują zarówno kilkuosobowe rodziny, jak i single. Dostępność mieszkań na rynku jest duża. Dotyczy to zarówno

mieszkań na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Ograniczeniem są jednak finanse. Zakup własnościowego mieszkania stanowi koszt kilkuset tysięcy złotych. Cena ta uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od położenia mieszkania oraz jego wielkości. Dla wielu osób kupno własnego mieszkania stanowi bardzo wysoki wydatek. Obecnie istnieją jednak metody, dzięki którym istnieje możliwość zakupu takiego mieszkania. Jednym z nich jest skorzystanie z kredytu hipotecznego.

Ich oferta jest bardzo zróżnicowana. Banki oferują korzystne warunki kredytowe, w których wysokość raty i długość kredytowania uzależnione są od indywidualnych potrzeb. Ponadto kredytobiorcy mogą zdecydować się na kredy w różnych walutach. Poza kredytem hipotecznym w polskich złotówkach dostępne są także kredyty we frankach szwajcarskich czy w euro. Część banków wymaga także odpowiedniego wkładu finansowego. Zazwyczaj wynosi on kilka procent od wartości nieruchomości. Potencjalny kredytobiorcy są także dokładnie sprawdzani pod kątem innych zobowiązań. Wszystko to wpływa bowiem na zdolność kredytową. Programy zakupu własnego mieszkania wspomagane są także przez rząd. Osoby, które planują skorzystać z takiej opcji mają możliwość uzyskania dopłaty do rat kredytu przez określony czas. Jest to z pewnością korzystne rozwiązanie dla domowego budżetu.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!