Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Jak urządzić małe mieszkanie?

Kawalerki oraz mieszkania kompaktowe należy bardzo rozważnie urządzać tak, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy pomieszczenia. Jest to swego rodzaju sztuka oraz wyzwanie pomieścić na tak małej

przestrzeni wszystkie meble i sprzęty. Małe mieszkania zazwyczaj zajmowane są przez singli bądź bezdzietne pary. Wydawałoby się, że tych osób problem aranżacji wnętrz nie dotyczy. Tymczasem każdy może popełnić błędy podczas urządzania mieszkania, które skutkować będą optycznym pomniejszeniem i tak małej przestrzeni. W jaki sposób uniknąć tych błędów? Przede wszystkim należy stosować otwarte przestrzenie tam gdzie to możliwe. Połączenie kuchni z pokojem dziennym może być dobrym rozwiązaniem. Nie każdy jednak preferuje taką opcję. Wówczas można rozważyć zamontowanie drzwi przesuwnych.

Tego rodzaju drzwi zajmują bowiem znacznie mniej miejsca w porównaniu do drzwi skrzydłowych. Warto pamiętać także o jasnych kolorach. Dzięki nim można optycznie powiększyć pokój, co z pewnością będzie prezentować się bardzo korzystnie. Szczególnie istotne mogą okazać się pastele. Optycznie większe pomieszczenie możemy również uzyskać dzięki lustrom. W mniejszych mieszkaniach są one wręcz niezbędne. Należy jednak unikać wieszania zbyt dużej ilości luster. W przypadku dekoracji okiennej najlepiej zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz lekkich i krótkich firan. Pamiętajmy, że mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego warto wybierać takie meble, które pełnią jednocześnie kilka funkcji.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!