Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Mieszkanie nowe czy urządzone?

Urządzanie mieszkania dla jednych oznaczać będzie przyjemność, dla innych przykry obowiązek. Nie każdy bowiem lubi dobierać kolory ścian, płytek ceramicznych. Do tego dochodzi konieczność kładzenia paneli podłogowych czy tapet. Obecnie i na to istnieje rozwiązanie. Część deweloperów oferuje „domy pod klucz”.

Co to w praktyce oznacza? Nabywcy otrzymają nie tylko mieszkanie, ale i niemal całkowite urządzenie. W takim mieszkaniu jest już wszystko: począwszy od poszczególnych instalacji po płytki ceramiczne w kuchni czy w łazience. Takie mieszkanie może jednak nie być pozbawione wad. Zdajemy się bowiem wyłącznie na ekipę remontową dewelopera. Niekiedy mogą być widoczne różne nieprawidłowości techniczne, takie jak np.

niesprawna instalacja. Jednakże zaletą tego rozwiązania jest to, że urządzanie mieszkania przez dewelopera jest zazwyczaj tańszą opcją niż wykonanie tych samych czynności przez ekipę remontową. Jest to spowodowane m.in. oszczędnością materiałów budowlanych.

Bardzo często deweloper posiada na stanie część materiałów budowlanych, które przeznacza na wykończenie wnętrz. Najczęściej takie mieszkania „pod klucz” są droższe w porównaniu do pustych mieszkań. Jednakże różnice w cenie nie należą do najwyższych. Ponadto zakup mieszkania „pod klucz” jest dobrym pomysłem dla osób, które są zapracowane i nie mają możliwości doglądania wynajętej ekipy remontowej. Z tego powodu takie rozwiązanie posiada wielu zwolenników.

Deweloperzy często oferują usługę mieszkania „pod klucz”.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!