Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Program Mieszkanie dla Młodych

Wiele osób młodych ma problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Jednocześnie oznacza to, że utrudniony jest zakup własnościowego mieszkania. Jednakże rząd przygotował kilka programów,

które mają ułatwić młodym posiadanie własnych czterech kątów.

Jednym z nich jest program Mieszkanie dla Młodych. Jakie są jego warunki? Program skierowany jest do osób, które planują zakup własnego mieszkania lub domu. Warunkiem jest jednak to, że nieruchomości muszą pochodzić z rynku pierwotnego.

Do programu mogą przystąpić zarówno młode małżeństwa, jak i single. To właśnie ta grupa ma największe trudności z przejściem całej procedury bankowej. Twórcy tego programu przewidują, że zgłaszać się mogą osoby, których wiek nie przekracza 35 lat.

Ponadto warunkiem przystąpienia do programu jest brak jakiejkolwiek nieruchomości posiadanej na własność. Pewne ograniczenie występuje także w przypadku wielkości domu czy mieszkania. Zakłada się, że z programu mogą skorzystać osoby, które planują zakup domu o powierzchni maksymalnie do 100 m2.

W przypadku mieszkań wielkość powierzchni wynosi do 75 m2. Przywileje dotyczą rodzin z trójką dzieci. Wówczas istnieje możliwość nabycia większego domu lub mieszkania o dodatkowe 10 m2.

Beneficjenci mogą uzyskać jednorazową dopłatę w wysokości 10% wartości mieszkania. Jednakże dopłata ta wyliczana jest wyłącznie do 50 m2. Rodzina, która posiada jedno dziecko może uzyskać dopłatę dodatkową, która wynosi 5%.

W przypadku urodzenia kolejnego dziecka w ciągu 5 lat, zyskuje się kolejną dopłatę dodatkową.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!