Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Rekomendacja S a kredyt hipoteczny

Niedługo zaczną obowiązywać nowe przepisy, które spowodują znaczne utrudnienia w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Przewiduje się, że przepisy będą najbardziej

uciążliwe dla osób, które wykazują niskie dochody. Jeszcze do niedawna banki finansowały 100% wartości zakupu nieruchomości. Może się to zmienić z początkiem 2014 roku. Wówczas chcąc uzyskać kredyt trzeba będzie posiadać wkład własny, którego wysokość wynosi m.

in. 5%. Jednakże na przestrzeni kilku lat wysokość tego wkładu finansowego ma ulec zwiększeniu do 20%. W niektórych przypadkach banki będą miały możliwość obniżenia wysokości wkładu własnego. Jednakże automatycznie będzie się to wiązało z wyższym ubezpieczeniem.

Ponadto osobom ubiegającym się o kredyt hipoteczny proponowane będzie okres kredytowania do 25 lat. Dzięki temu odsetki będą znacznie niższe w porównaniu do kredytu na 35 lat. Wprowadzone zostaną przepisy dotyczące waluty kredytu hipotecznego. W nowych przepisach kredytobiorcy będą musieli ubiegać się o kredyty w złotówkach. Jeżeli kredytobiorca będzie chciał kredyt np.

w euro, będzie musiał wykazać, że w takiej walucie ma wynagrodzenie. Rekomendacja może spowodować znaczne utrudnienia w uzyskaniu kredytu. Z tego powodu wprowadzony przez rząd program Mieszkanie dla Młodych ma na celu wsparcie singli oraz rodzin. Osoby, które zdecydują się na przystąpienie do programu uzyskają jednorazowy dodatek finansowy. Tego rodzaju dodatek będzie większy w przypadku rodzin wielodzietnych.

Program Mieszkanie dla Młodych ma zacząć obowiązywać na początku przyszłego roku.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!