Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Rozsądna adaptacja pomieszczeń

Jeśli w naszym domu jest nam za ciasno, to powinniśmy postarać się, w miarę możliwości, o powiększenie posiadanej przestrzeni użytkowej. Wówczas znacznie poprawi się nasz komfort. W jaki sposób można to zrobić?

Alternatyw jest kilka. Jedną z nich jest rozbudowanie domu. Zanim jednak podejmiemy się realizacji tak ambitnych i kosztownych działań, pomyślmy, czy przypadkiem nie posiadamy pomieszczeń, które można by zaadaptować do celów mieszkalnych.

Takimi pomieszczeniami mogą być na przykład piwnica, poddasze, strych czy też nie użytkowany garaż. Chociaż adaptacja takich przestrzeni nie będzie łatwa, to jednak z pewnością będzie kosztowała nas zdecydowanie mniej pieniędzy i wysiłku, niż rozbudowa domu.

W nowo zaaranżowanym garażu nie musimy od razu robić sypialni, a w piwnicy kuchni. Postarajmy się raczej minimalizować ilość koniecznych przekształceń. Każda przestrzeń ma określony potencjał i właśnie na jego wykorzystaniu powinniśmy się skupić, zamiast podejmować się zbyt ambitnych działań.

Sypialnię zdecydowanie lepiej będzie umiejscowić na poddaszu, gdzie są ku temu znakomite warunki. W sypialni możemy wykorzystać miejsce na wstawienie dużej szafy, która spełni rolę mniejszej garderoby. Garaż może za to przekształcić się w siłownię czy też swoistą komórkę na żywność. Możemy też do niego wstawić pralkę. Przy takich rozwiązaniach nie będziemy musieli go dodatkowo ocieplać i robić innych tego typu rzeczy.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!