Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Trend na mikromieszkania?

trend_na_mikromieszkania.jpg

Przeglądając propozycje firm deweloperskich można znaleźć wiele przykładów małych, wręcz mikroskopijnych mieszkań. Na powierzchni 30-40 m2 znajdują się nawet dwa pokoje z łazienką i kuchnią. Dla niektórych oznacza to ciasnotę. Jednakże należy wziąć pod uwagę aktualne trendy na rynku nieruchomości.

Deweloperzy starają się bowiem dopasować swoją ofertę do możliwości oraz potrzeb klientów. Utrudniony dostęp do kredytów, brak zdolności kredytowej sprawia, że wiele osób zadowala się mniejszym metrażem. Dla części osób problemem są także niskie zarobki oraz wysokie zobowiązania. Tak małe mieszkania przeznaczone są głównie dla osób samotnych lub bezdzietnej pary.

Zdarzają się jednak przypadki, że mieszkania takie kupowane są przez małżeństwo z dzieckiem. Wiele osób woli bowiem mieć własne mieszkanie, aniżeli wynajmować je. Kwestia wynajmu jest bowiem problematyczna, gdyż wysokość czynszu niejednokrotnie przekracza ratę kredytu hipotecznego wraz z comiesięcznym utrzymaniem. Do tego wynajmując mieszkanie nie można mieć decydującego zdania w kwestii aranżacji czy remontów.

Część osób wychodzi z założenia, że mieszkania o powierzchni ok. 40 m2 mogą w zupełności zaspokoić podstawowe potrzeby bytowe. Takie mieszkanie może stanowić także inwestycję, np. w przypadku chęci wynajmu.

Decydując się na zakup takiego mieszkania należy dokładnie rozplanować wszelkie umeblowanie. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu mebli mieszkanie może być bardzo przytulne, a jednocześnie funkcjonalne.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!