Nasz blog

Najlepsze wpisy prosto od Doradcy OnLine.pl

Wysokość kredytu hipotecznego

wysokosc_kredytu_hipotecznego.jpg

Uzyskanie kredytu hipotecznego często poprzedzone jest wieloma formalnościami. Zadaniem banku jest bowiem sprawdzenie wiarygodności kredytobiorcy. Ze względu na wysoką kwotę takiego kredytu bank musi pozyskać wszelkie informacje o wysokości zarobków, kosztach utrzymania oraz innych zobowiązaniach. Wszystko to wpływa bowiem na zdolność kredytową. Zdaniem wielu specjalistów największą popularnością cieszą się mieszkania o powierzchni ok.

50 m2. Najczęściej jest to mieszkanie dwupokojowe, przeznaczone dla pary lub rodziny z dzieckiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania trzypokojowe, jednak ich koszt jest wówczas wyższy. Kto ma największe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego? Jednym z najważniejszych kryteriów jest wysokość dochodów. Pod uwagę brane są także standardowe koszty i opłaty.

Z tego powodu małżeństwo uzyska większy kredyt w porównaniu do singla. Dane analityków odnośnie wysokości kredytu hipotecznego nieznacznie odbiegają od siebie. W przypadku innych zobowiązań, np. kredytów gotówkowych czy kart kredytowych, wysokość przyznanej sumy może być mniejsza. Oferty banków odnośnie kredytów hipotecznych stają się coraz bardziej elastyczne.

Pomimo że trzeba spełnić wiele wymogów, banki często upraszają procedury. Ponadto obniżane są standardowe koszty związane z obsługą kredytu hipotecznego. Część banków nie pobiera m.in. prowizji od uzyskania kredytu.

Wszystko to sprawia, że sporo osób jest zainteresowanych uzyskaniem pożyczki hipotecznej.

Kontakt

Potrzebujesz informacji lub wsparcia? Pisz śmiało!